Home Aktualności 45 lat Chełmskiego Ośrodka Informacji Turystycznej

45 lat Chełmskiego Ośrodka Informacji Turystycznej

by it_chelm

W styczniu  2021 roku, Informacja turystyczna w Chełmie obchodzi 45 lecie utworzenia. Jesteśmy jednym z niewielu ośrodków w kraju, działającym nieprzerwanie od 1976 roku, duża w tym zasługa twórcy Ośrodka Zenona Cisło i jego licznych następców.

Do roku 1999 Chełmski Ośrodek Informacji Turystycznej funkcjonował pod nazwą Wojewódzki Ośrodek Informacji Turystycznej jako jednostka budżetowa podległa Wojewodzie Chełmskiemu. W chwili obecnej Chełmski Ośrodek Informacji Turystycznej jest w całości finansowany przez władze samorządowe miasta i znajduje się w strukturze Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w dziale Marketingu i Obsługi Ruchu Turystycznego.

W czasie swojej działalności Ośrodek sześciokrotnie zmieniał swoją siedzibę. Pierwszą lokalizacją był hotel ”Kamena”, następnie Szkolna 15,  Lubelska 20 a od 2001 roku mieści się na Lubelskiej 63, w budynku Magistratu.

W 2009 roku Chełmski Ośrodek Informacji Turystycznej został laureatem konkursu na „Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej” w kraju, a od 2010 roku wielokrotnie zdobył najwyższy stopień certyfikacji Informacji Turystycznych 4 gwiazdki **** nadawany przez Polską Organizację Turystyczną.

Obecnie Ośrodek  posiada 4 gwiazdki, oceniając  POT bierze pod uwagę m.in. położenie placówki, oznakowanie oraz możliwość dogodnego dojazdu, dni i godziny otwarcia , wykształcenie profilowe pracowników oraz dostępność bezpłatnych materiałów promocyjnych.

Przygotowuje własne materiały promocyjne dotyczące Chełma i regionu.

ChOIT jest „Miejscem Przyjaznym Rowerzystom”, to właśnie tu rowerzyści mogą skorzystać z naszej pomocy, otrzymać: mapy, atlasy, paszporty i przewodniki rowerowe.

Informacja turystyczna prowadzi sprzedaż wydawnictw regionalnych i ogólnopolskich, posiada szeroki wybór pamiątek z Chełma i całej Polski. Znajdziesz tu rękodzieło, duszki, herby, niedźwiedzie,  kubki, filiżanki , magnesy, breloki i inne pamiątki.

Od wielu lat Chełmski Ośrodek Informacji Turystycznej uczestniczy w targach i konferencjach turystycznych, promując miasto na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Zajmuje się udzielaniem informacji o obiektach turystycznych Chełma i regionu turystom indywidualnym oraz grupom zorganizowanym.

Informacja Turystyczna w Chełmie posiada  stronę internetowa www.itchelm.pl zawierającą niezbędne informacje dla turystów, jak i mieszkańców oraz profil na facebooku .

Rola Chełmskiego Ośrodka Informacji Turystycznej to tworzenie klimatu przyjaznego turystyce i promującego Chełm i okolice.

Podobne artykuły

Skip to content