Home Informacje praktyczne Chełmski Ośrodek Informacji Turystycznej ****

Chełmski Ośrodek Informacji Turystycznej ****

by it_chelm

ul. Lubelska 63                  
22-100 Chełm 
tel.   82 565 36 67 
tel/fax. 82 565 41 85 
e-mail:itchelm@wp.plwww.itchelm.pl

Wirtualna prezentacja Chełmskiego Ośrodka Informacji Turystycznej >>

ZAPRASZAMY
od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
w soboty w godz. 9.00 – 14.00

w sezonie letnim:
od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 -17.00
w soboty w godz. 9.00 – 15.00
w niedziele w godz. 9.00 – 13.00

Chełmski Ośrodek Informacji Turystycznej mieści się w zabytkowej kamienicy w centrum Miasta przy ulicy Lubelskiej 63. Obok  jest duży parking dla samochodów osobowych. Autokary mogą parkować na dwóch parkingach znajdujących się obok ronda Jana Pawła II, około 200 metrów od siedziby Informacji.

Chełmski Ośrodek Informacji Turystycznej jest jednym z najstarszych  informacji turystycznych w kraju i działa nieprzerwanie od stycznia 1976 r.

Do roku 1999 Chełmski Ośrodek Informacji Turystycznej  funkcjonował pod nazwą Wojewódzki Ośrodek Informacji Turystycznej  jako jednostka budżetowa podległa Wojewodzie Chełmskiemu.

W chwili obecnej Chełmski Ośrodek Informacji Turystycznej jest w całości finansowany przez władze samorządowe miasta i znajduje się w strukturze Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w dziale Marketingu i Obsługi Ruchu Turystycznego. Jesteśmy członkiem Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Posiadamy Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej  w kategorii 4 gwiazdki.  

Podstawowe zadania Informacji Turystycznej:

 – Informacja turystyczna 
Pracownicy  udzielają bezpłatnej informacji turystom krajowym i zagranicznym oraz mieszkańcom Chełma. Turyści otrzymują informacje bezpośrednio w siedzibie Informacji lub za pośrednictwem faxu, poczty elektronicznej lub telefonicznie.

– Realizacja wydawnictw turystycznych 
Przygotowujemy  własne materiały promocyjne o Chełmie i najbliższej okolicy w formie drukowanej
i elektronicznej.

– Promocja turystyczna Chełma 
Zajmujemy się organizacją i współorganizacją licznych przedsięwzięć w celu promowania Chełma i regionu jako miejsca atrakcyjnego turystycznie między innymi organizujemy podróże studyjne dla dziennikarzy i tour operatorów, uczestniczymy w targach turystycznych. W zakresie promocji współpracujemy z podmiotami działającymi na rynku turystycznym oraz instytucjami tworzącymi ofertę turystyczną.

– Oznakowanie turystyczne miasta 
Wprowadzamy, czytelne oraz zgodne z zasadami i prawem turystyczne oznakowanie drogowe dla podróżujących samochodem oraz dla turystów pieszych.

– Usługi przewodnickie po Chełmie i najbliższej okolicy 
Pośredniczymy przy organizacji usług przewodnickich o różnorodnym zakresie tematycznym.
Pomagamy organizatorom, animatorom turystyki oraz turystom indywidualnym w zakresie opracowania oferty pobytowej w naszym mieście i regionie.

 – Sprzedaż pamiątek regionalnych i wydawnictw turystycznych
Posiadamy największy wybór pamiątek regionalnych oraz wydawnictw turystycznych o Chełmie i regionie a także kraju i zagranicy.

Podobne artykuły

Skip to content