Home 83. Spotkanie Chełmskiego Klubu Podróżników

83. Spotkanie Chełmskiego Klubu Podróżników

by it_chelm
View Calendar
2023-02-03 18:00 - 20:00
Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti
Phone:82 563 95 92
Address: ul.Partyzantów 40
Stowarzyszenie WeRwA, Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie i odkryjnepal.pl zapraszają na 83. spotkanie spotkanie Chełmskiego Klubu Podróżników, które rozpocznie się w piątek 3 lutego o godz. 18:00 w sali widowiskowej ChBP przy ul. Partyzantów 40. Gośćmi wydarzenia będą Magdalena Pietruszka-Pandey i Sujan Pandey.
Magdalena i Sujan tworzą nepalsko-polskie małżeństwo, które swoje życie dzieli pomiędzy oba te państwa. Chełmianka Magdalena Pietruszka wyjechała kiedyś do Nepalu, zafascynowana państwem i najwyższymi górami świata.
Dalszy ciąg historii poznamy podczas spotkania. Goście opowiedzą również o wielkiej pogodzie ducha i umiejętności cieszenia się każdą chwilą, z jakiej znani są Nepalczycy. Nepal to kraj, którego 80% powierzchni znajduje się na wysokości przekraczającej 6 tysięcy metrów oraz jedyne państwo na świecie, którego flaga nie jest czworokątem. Jest dwa razy mniejszy od Polski, ale dysponuje prawie pięćdziesięcioma lotniskami. Niemalże sportem narodowym Nepalczyków jest gra w polo na... słoniach.
Uczestnicy spotkania będą mogli spróbować masala chai - rozgrzewającej i sycącej herbaty z mlekiem i przyprawami, od której Nepalczycy zaczynają każdy dzień. Wstęp jest oczywiście wolny. Gorąco zapraszamy!
Skip to content