Home FESTIWAL “Niezła Sztuka”

FESTIWAL “Niezła Sztuka”

by it_chelm
View Calendar

PROGRAM

piątek 21 czerwca:
otwarcie festiwalu: street art, koncerty, teatr, malarstwo, rysunek, grafika, poezja/ haiku, fotografia, performance

09.00 – 12.00 - akcja “Kwietna Studnia” /pod okiem florystki Magdaleny Krzywickiej dekorujemy kwiatami studnię na pl. Łuczkowskiego – zachęcamy Was do pomocy – każda ręka do pomocy się nam przyda!
12.00 – malowanie muralu przy ul. Pocztowej 17/19 / Street Art malujący kolektyw z Chełma
15.00 – 18.00 - “ulotne” otwarcie festiwalu – zapraszamy do oglądania prezentowanych na placu prac, ukwieconej studni oraz przysłuchiwaniu się próbom festiwalowych zespołów
18.00 – oficjalne otwarcie III edycji festiwalu Niezła Sztuka / krótka prezentacja artystów biorących w nim udział
18.30 – 19.30 – hula hop z Sylwią Smolińską /warsztaty dla dzieci i dorosłych
19.00 – koncert Mikroelementy Orkiestra / Łukasz Prokop
20.00 – trochę poezji miłosnej: Aleksandra Majówka i haiku: Anna Mazurkiewicz / krótko o wierszach
20.30 – koncert Eddie/Hai
22.00 – 22.30 – spektakl “Noc w muzeum”/ Teatr Hesperydy/ E. Dopieralska

sobota 22 czerwca:
sztuka na placu: wystawy, warsztaty, teatr, fire show, występy artystyczne

12.00 – otwarcie drugiego dnia festiwalu
12.00 – 18.00 - prezentacja twórców i ich prac:
12.30 - Stowarzyszenie Twórcze „Pasja” - Niezła Sztuka z Pasją!
13.00 – Urszula Bydlińska – Czarne Madonny (prezentacja w imieniu artystki)
13.15 – Renata Chmielewska – realistyczne portrety zwierząt
14.00 – Ewa Jarmoszyńska – malowanie „na żywo”
15.00 – Renata Dziewulska „Lips” i Klaudia Kopczyńska „Up in the Hill” – fotografia kobieca: kobiety przed i za obiektywem
16.00 – „Gdzie światło nocą, a gwiazd brak”, czyli Warszawa w obiektywie „chełmskiego chłopaczka” - Łukasz Kowalski opowie o swoich zdjęciach oraz zaprezentuje specjalną „niespodziankę” dla publiczności Niezłej Sztuki – tego nie można przegapić!
14.00 – 16.00 – spotkanie z Katarzyną Czubała – Vyborov – poetką, pisarką, bajkopisarką – która zaprezentuje swoją twórczość i zaprosi publiczność do wspólnego układania wierszy oraz mini konkursu literackiego (zapraszamy bez względu na wiek)
16.00 – 17.00 – sztuka haiku – kameralne spotkanie z Anną Mazurkiewicz (rozmowy o haiku, sztuce władania słowem, będzie można spróbować swoich sił w tworzeniu tej japońskiej poezji)
17.00 – SOLARIS SNAUT – Inicjatywa LWL
17.30 – „Są dwa światy…” - surrealistyczne grafiki Artura Grejnera i „antropoi” Oli Sawy – dyskusja o pracach, tematach tabu w sztuce, i o tym, co „siedzi” w głowach artystów (przed dyskusją zachęcamy do zapoznania się z pracami tych twórców)

17.00 – 18.00 - warsztaty rzeźbienia w kredzie pod okiem Ewy Jarmoszyńskiej (dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat)
16.00 – 18.00 - spacer śladami starych chełmskich kin / W. Zakrzewski / zbiórka pod studnią
18.00 – 20.00 – warsztaty z Teatrem Ognia Hesperydy/ bez użycia ognia / E. Dopieralska
18.00 – 20.00 – krąg bębniarski, jam session z grupą z Rodzinnego Domu Kultury Pokoju w Dąbrówce (chcesz dołączyć? po prostu wpadnij ze swoim instrumentem)
19.00 – 19.20 – koncert skrzypcowy Wiktoria Czugunowa
20.00 – koncert SINSEN / Słoma z grupą z Rodzinny Dom Kultury Pokoju w Dąbrówce
21.30 – 22.10 – spektakl “Koniec świata” Teatr Zbożowy /Fundacja Studio TM z Kielc
22.15 – 22.30 – fire show z muzyką / Teatr Ognia Hesperydy / E. Dopieralska

niedziela 23 czerwca:
ostatni dzień festiwalu: sprzątanie miasta, spacer kinowy, warsztaty, jam session, warsztaty, prezentacja muralu

12.00 – 14.00 – akcja sprzątania / Rodzinny Dom Kultury Pokoju w Dąbrówce / dołączcie do nas! weźcie ze sobą rękawiczki i worki (z odzysku!), do których będziemy zbierać śmieci w miejscu, które wybierzecie w naszej ankiecie na Facebooku
14.00 – 18.00 spotkania z artystami / prezentacje ich prac:
14.00 – Maciej Kołodziej „Miejsca, do których prowadzi Cię tęsknota” i Mariusz Szymański „Magiczne Roztocze” „Up in the hill” – fotografia podróżnicza – kadry z bliska i daleka
15.00 – Piotr Bielecki i jego „Spętani” - o fotografii pełnej emocji
16.00 – Koło „Folia” - studenci grafiki Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie
16.00 – 18.00 – spotkanie z Katarzyną Czubała – Vyborov – poetką, pisarką, bajkopisarką – która zaprezentuje swoją twórczość i zaprosi publiczność do wspólnego układania wierszy (zapraszamy wszystkich bez względu na wiek!)
14.00 – 16.00 spacer śladami starych chełmskich kin / W. Zakrzewski / zbiórka pod studnią
14.00 – 16.00 krąg bębniarski, jam session z grupą z Rodzinnego Domu Kultury Pokoju w Dąbrówce - można dołączać ze swoimi instrumentami – zapraszamy wszystkich chętnych!
16.00 – 17.00 – warsztaty kręcenia hula hop z Sylwią Smolińską (zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych – przygotujemy kilka kół hula hop, ale można przynosić także własne)
19.00 – prezentacja muralu przy ul. Pocztowej 17/19
20.00 – 21.00 – koncert Kozaurus/ Michał Kozar, Maciej Baraniak, Karol Różycki
21.30 – zamknięcie festiwalu

Ten program na charakter orientacyjny i ramowy. Wiele wydarzeń będzie odbywało się równolegle, często spontanicznie, zapraszamy więc po prostu od 21 do 23 czerwca na plac Łuczkowskiego w Chełmie. Będzie tam dużo Niezłej Sztuki!