Home Festyn „Powitanie Jesieni”

Festyn „Powitanie Jesieni”

by it_chelm
View Calendar
2022-09-24 16:00 - 18:00
Deptak
Address: ul.Lwowska
Atrakcyjne Powitanie Jesieni
Wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury i MOSiRem zapraszamy na Festyn Integracyjny "Powitanie Jesieni". Impreza rozpocznie się w sobotę 24 września o godz. 16:00 na deptaku przy ul. Lwowskiej.
W ramach festynu odbędzie się wiele atrakcyjnych działań, m.in. liczne występy artystyczne, wystawa klasycznych samochodów i "classic taxi" Automobilklubu Chełmskiego, kącik ekologiczny MPGK, spotkanie z uczestnikami Złombolu, animacje i dmuchańce dla dzieci. Będą stoiska Fundacji dla Zwierząt Szczęśliwy Los, Stowarzyszenia 25+ Nasza Przyszłość, Chełmskiego Parku Wodnego, Wojsk Obrony Terytorialnej, straży pożarnej oraz kilku innych firm. Zaprezentują się harcerze z 8. Drużyny "Niewidzialne Dłonie". MDK przeprowadzi działania w ramach projektu "Przyjaźń nie zna granic – to, co nas łączy" finansowanego przez Fundację Cemex.
O godz. 16:15 rozpocznie się gra uliczna z nagrodami, na którą zapraszane są dwuosobowe zespoły w każdym wieku (wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 502 342 117). Uczestnicy imprezy będą mogli zjeść ... kiełbaskę z ogniska upieczoną na deptaku.
O godz. 16:30 rozpocznie się pierwszy historyczny turniej gry w bule (patankę). Turniej będzie miał głównie charakter instruktażowy i z pewnością przyniesie dużo dobrej zabawy. Sędzią i instruktorem w jednej osobie będzie Tomasz Domański z chełmskiego TKKFu. Nagrodą będzie zestaw kul do gry.
Będzie także oryginalny charytatywny "Bieg w piżamach" - krótki, symboliczny bieg po samym deptaku organizowany przez Annę Wyczyńską. Numer startowy w cenie 20 zł będzie można wykupić od godz. 16:00, a start biegu zaplanowano na godz. 17:00. Wpisowe z biegu zostanie przekazane dla dzieci chorych na nowotwory. Uczestnicy, którzy pobiegną w piżamach otrzymają oryginalne upominki. O godz. 17:30 Metro Reklama zrobi wszystkim uczestnikom wspólne zdjęcie z drona. Będą konkursy z nagrodami i inne atrakcje.
Podczas festynu nastąpi też przekazanie "drzewek przyjaźni" w ramach akcji DrzewoDzielnia 3. Każda osoba może zadzwonić pod numer telefonu 502 342 117 i zamówić sobie do pięciu sztuk sadzonek. Ilość sadzonek jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, a wybierać można drzewka buka, brzozy, dębu, klonu i świerka.
Wśród sponsorów wydarzenia są m.in. Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie, senator RP Józef Zając, Twój Agent Kinga Jędrzejewska, Świat Fotowoltaiki, Świat Rozrywki, KFC, Halo Pizza, Lady Marion i Pokusa.
Skip to content