Home „Jestem lekka jak rzęsa” – spektakl teatru im. J. Osterwy

„Jestem lekka jak rzęsa” – spektakl teatru im. J. Osterwy

by it_chelm
View Calendar

Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w niecodziennym wydarzeniu kulturalnym. 25 maja, w sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury, odbędzie się kolejna odsłona projektu Teatru im. J. Osterwy – „Scena Reduta”.

„jestem lekka jak rzęsa wiatru…” jest to niezwykły spektakl edukacyjny, prezentujący historię teatru w sposób nowoczesny i atrakcyjny dla młodych widzów. Ukazuje, jak zmieniały się widowiska teatralne na przestrzeni wieków oraz jakim zmianom podlegały środki wyrazu artystycznego stosowane przez twórców. Projekt „Scena Reduta” jest kontynuacją tradycji lubelskiego teatru objazdowego, jaką dzisiejszy Teatr im. J. Osterwy prowadził w latach ubiegłych, kiedy prezentował spektakle na gościnnych scenach Polski Wschodniej.

Misją projektu jest umożliwienie uczestnictwa w wydarzeniach teatralnych o wysokiej randze artystycznej jak największej liczbie mieszkańców Polski Wschodniej, a przez to kształtowanie ich wrażliwości estetycznej oraz społecznej.

Spektakl „jestem lekka jak rzęsa wiatru…” skierowany jest do uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Zamówienia grupowe przyjmujemy pod numerem telefonu 82 563 00 81 wew. 9.

więcej na www.chdk.chelm.pl

Skip to content