Home Koncert literacko-muzyczny poświęcony pamięci Longina Jana Okonia

Koncert literacko-muzyczny poświęcony pamięci Longina Jana Okonia

by it_chelm
View Calendar
2022-04-01 17:00 - 18:00
Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti
Phone:82 563 95 92
Address: ul.Partyzantów 40
"Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti zaprasza na koncert literacko-muzyczny, poświęcony pamięci Longina Jana Okonia, w 2. rocznicę śmierci pisarza, który odbędzie się 1 kwietnia 2022 r. o godz. 17.00 (piątek) w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40).
W programie uroczystości zaplanowano recital Marka Miszczuka, montaż literacki w wykonaniu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie pod kierunkiem Doroty Mandzińskiej oraz wspomnienie o pisarzu (Zbigniew Waldemar Okoń, Ireneusz Rolewicz). Wydarzenie będzie upamiętnieniem i wyrazem szacunku dla jednego z najwybitniejszych pisarzy związanych z Chełmszczyzną, autora „Legend chełmskich” i „Trylogii indiańskiej”.
W ramach przedsięwzięcia odbędzie się koncert Marka Miszczuka, wykonawcy piosenki autorskiej, który zaprezentuje na scenie ballady oparte na motywach twórczości Longina Jana Okonia. Wokalista zaśpiewa utwory, do których napisał teksty i skomponował muzykę. Muzyk, znany z YouTube’a jako „Chełmski Grajek”, interpretuje swoje kompozycje w aktorski sposób, operując mocnym, tubalnym głosem i brzmieniem gitary akustycznej."
Skip to content