Home OSPTA 2022

OSPTA 2022

by it_chelm
View Calendar
2022-11-19 18:00 - 20:00

18-20 listopada | ChDK | wstęp wolny (wejściówki do odebrania w kasach ChDK i CKF Zorza)

Nadchodzi! OSPTA 2022!

Już po raz ósmy zapraszamy Państwa na Ogólnopolskie Spotkania Profesjonalnych Teatrów Amatorskich. Mamy nadzieję, że tegoroczny repertuar przypadnie do gustu naszej stałej publiczności, ale i przyciągnie nowych widzów. Wśród naszej oferty znajdą się propozycje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny. Darmowe wejściówki możecie Państwo odbierać w kasach Chełmskiego Domu Kultury oraz w Centrum Kultury Filmowej Zorza.

Projekt dofinansowano z budżetu państwa- ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie”

19 listopada, godz. 20.00 | SOBOTA
JAZGODKI  | „W MIĘDZYCZASIE”
Koncert

Mamy dla Was piosenki, które pojawiły się w międzyczasie - między jednym koncertem,
a drugim, między jednymi a drugimi warsztatami, między śniadaniem a kolacją, między szkołą dzieci, komputerem i sprzątaniem. Nasz czuły dialog z rzeczywistością.
Słowa które wynikły ze spotkań - z pięknymi ludźmi, z lasem, niebem i samym sobą. Muzyka, która się wyśpiewała - podczas wieszania prania, w pociągach, w kolejkach w Biedronce, przy stole w kuchni. Zainspirowana tym, z czym się spotykamy na co dzień - w graniu i w życiu. Słowa do kilku piosenek zostały nam podarowane przez utalentowanych przyjaciół.

Kapela Jazgodki powstała zimą 2005 roku we wsi Godki na Warmii. Powstała w kuchni, tam gdzie piec i ogień. Podstawa składu to akordeon, skrzypce i śpiew, czyli duet Iwona Sojka (skrzypce) i Katarzyna Jackowska (akordeon, śpiew). Grają z nimi Adam Cudak (mandolina, flety, bouzouki), Marcin Sojka (bębny, cajon) i inni przyjaciele.

Skip to content