Home OSPTA 2022

OSPTA 2022

by it_chelm
View Calendar
2022-11-20 14:00 - 21:00

Nadchodzi! OSPTA 2022!

Już po raz ósmy zapraszamy Państwa na Ogólnopolskie Spotkania Profesjonalnych Teatrów Amatorskich. Mamy nadzieję, że tegoroczny repertuar przypadnie do gustu naszej stałej publiczności, ale i przyciągnie nowych widzów. Wśród naszej oferty znajdą się propozycje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny. Darmowe wejściówki możecie Państwo odbierać w kasach Chełmskiego Domu Kultury oraz w Centrum Kultury Filmowej Zorza.

Projekt dofinansowano z budżetu państwa- ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie”

PROGRAM:

20 listopada, godz. 14.00 | NIEDZIELA
TKACZKA CHMUR | Katarzyna Jackowska – Enemuo
Spektakl dla dzieci i rodziców

W pałącu słońca na samiuśkim końcu świata mieszkają trzy siostry prządki, trzy Zorze. Akiedy rodzi isę dziecko, Zorze przychodzą, przędą I układają złota nić jego losu I każdemu dzieckudają jakiś dar. A kiedys urodziłą się dziewczynka, której darem było tkanie… Tak zacyzna się opowieść o niesamowitych przygodach dwójki rodzeństwa. O miłości, bliskości, zaufaniu. O przeszkodach, jakie stawia przed nimi I przed name wszystkimi - Małymi I dużymi – życie. O marzeniach I o złotym jakbłuszku, które leczy wszystkie choroby…. No, prawie wszystkie. I o tym, że każdy z nas ma swoje własne sposoby na trudne sytuacje I wyzwania.

Pełen barwnych obrazów spektakl w formule widowiska narracyjnego ż żywą muzyką, w którym publicnzość aktywnie towarzyszy bohaterom w ich podróży- I podróżuje wraz z nimi.

Wykonawcy:

Katarzyna Jackowska- Enemuo: opowieść, śpiew, akordeon

Mateusz Szemraj: saz, cymbały, perkusjonalia

Iwona Sojka: skrzypce

Kaja Prusinowska: spiew, kankle

Aleksandra Rózga: śpiew, baraban

Po spektaklu odbędą się warsztaty plastyczne nawiązujące do spektaklu.

20 listopada, godz. 18.00 | NIEDZIELA
KOBIETA I ŻYCIE | Teatr WARSawy
spektakl

"Kobieta i życie", tekst: Malina Prześluga, reż. Jerzy Jan Połoński, Asystentka reżysera:

Justyna Potasiak

Obsada: KAMILLA BAAR, POLA DĘBKOWSKA, KLAUDIA JANAS, JOWITA KROPIEWNICKA

Scenografia i kostiumy: KATARZYNA WIERZBA

Muzyka: MARCIN PARTYKA

Przygotowanie wokalne: SANDRA BABIJ

Projekt plakatu: NATALIA CZARKOWSKA

„Kobieta i życie” to sztuka o poszukiwaniu własnej tożsamości. O pragnieniu wolności i rosnącym poczuciu siły ze wspólnego buntu. Tekst zainspirowany złością, żalem, bezsilnością czy niezgodą, ale w geście solidarności. Komentujący aktualną rzeczywistość i wpisujący się w głos kobiet.

Historia życia, która może być zdarzeniem każdej z kobiet. Również jej babki, matki, siostry, przyjaciółki. Kobiecych żyć, splątanych i połączonych w jedną opowieść.

Sztuka o schematach, w które wpadamy i od dziecka „wdrukowuje” się nam w głowy. O życiu w kliszach społecznych. O dorastaniu w poczuciu winy i o wiecznym niespełnionym zaspokajaniu potrzeb…innych ludzi. Niby banalne. Ale właśnie ten „banał” pozwala nam dostrzec w czym wzrastamy i czym jesteśmy wypełniani od dziecka. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

20 listopada, godz. 20.00 | NIEDZIELA
PUBLICZNOŚĆ RZĄDZI | Impro Quartet
spektakl impro

Impro to forma teatralno-kabaretowa w 100% improwizowana, znana już na całym świecie i uwielbiana przez publiczność. To spotkania, w których widz jest niejako drugim aktorem, bierze czynny udział w sztuce, a nawet jest po części jego twórcą. To właśnie sugestie WIDZA decydują o przebiegu wieczoru, czyli innymi słowy u nas PUBLICZNOŚĆ RZĄDZI! Śmiech do łez, zaskakujące pomysły, abstrakcyjne poczucie humoru, błyskotliwe puenty i nieprzewidywalne zwroty akcji - to wszystko na życzenie widza! W spektaklach Impro Quartet nie ma ani scenariusza, ani reżysera, a aktorzy spełnią najbardziej kreatywne i karkołomne zadania od widowni! W ten sposób w ciągu półtorej godziny przed oczami widzów przewija się cały repertuar tworzonych ad hoc komicznych scen. Show PUBLICZNOŚĆ RZĄDZI w wykonaniu Impro Queatet to wybuchowa mieszanka inteligentnego humoru, piosenek i teatru.

Wystąpią: Katarzyna Michalska, Agnieszka Bajer, Michał Głowacki, Andrzej Perkman

Skip to content