Home Widowisko obrzędowe „Pierzaki” w wykonanu zespołu Kurowiaki

Widowisko obrzędowe „Pierzaki” w wykonanu zespołu Kurowiaki

by it_chelm
View Calendar
Dawniej w długie jesienne wieczory kobiety zbierały się na wsi by przygotowywać pierze i puch na poduszki i pierzyny. Darcie pierza było nie tylko ciężką pracą, ale i okazją do spotkań towarzyskich. Jak wyglądało dawniej w okolicach Chełma będzie można się przekonać już 20 października podczas widowiska obrzędowego w wykonaniu zespołu Kumowianki z Kumowa Majorackiego.
Poprzez oryginalne teksty, ukazane zwyczaje i autentycznych wykonawców, odbiorcy doświadczą bezpośredniego kontaktu z tradycją. Spotkanie z żywymi nośnikami dawnych
tradycji, swobodna forma teatralna uatrakcyjni i ułatwi przekaz, stanowiąc prostą, ale skuteczną lekcję historii regionu.
Dodatkowo zaplanowany jest pyszny poczęstunek, nie zabraknie pieczonych i gotowanych pierogów oraz kartoflaka 🙂
Przewidziane są dwa spektakle. Pierwszy z nich, w godzinach porannych adresowany jest do zorganizowanych grup młodzieży szkolnej. Drugi, w godzinach popołudniowych, dla odbiorców indywidualnych.
Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc, tel. 82 565 47 84
WSTĘP BEZPŁATNY !!!
Spotkanie zrealizowano w ramach projektu „Bug, który łączy. Tradycje regionu nadbużańskiego”. Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”
Skip to content