Home Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Chełmie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Chełmie

by it_chelm
View Calendar
2020-01-12 10:30 - 20:00

niedziela od godz. 10:30 na pl. Łuczkowskiego
Sceną niedzielnego orkiestrowego grania będzie pl. Łuczkowskiego. Sport, ratownictwo drogowe, licytacje, konkursy, prezentacje i przede wszystkim różnorodność stylów muzycznych oraz wykonawców podczas bloku koncertowego z pewnością sprawią, że każdy znajdzie tam coś dla siebie.
O godz. 10:30 nastąpi start „4. Chełmskiego Biegu WOŚP”. Trasa biegu wynosi 5 km, a zapisów można dokonywać na stronie www.chelmbiega.pl. Głównym organizatorem biegu jest Chełmskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych.

Około godz. 12:00 planowany jest widowiskowy pokaz akcji ratowniczej podczas pozorowanego wypadku drogowego. W akcji zaprezentują się ratownicy Stacji Ratownictwa Medycznego i strażacy z OSP Kamień.
Około 12:30 rozpocznie się blok koncertowy. Na scenie zaprezentują się m.in.: Gładki Żuraff, Bumelant, grupy artystyczne z Młodzieżowego Domu Kultury, Adrian Makar, Treeskillers, Eclectic Music, Magda Greber Czyżewska, Marysia Nowosad, Trap, Yaroo oraz Samaya. Oprócz koncertów będzie m.in. strefa gastronomiczna z grochówką i kiełbaskami, słodki bufet, malowanie twarzy, fotobudka, loteria szczęśliwy numerek, utworzenie największego serca z mieszkańców Chełma i wiele innych atrakcji.

W finale orkiestrowych działań podczas „Światełka do nieba” nad Chełmem nie rozbłysną fajerwerki. Już pięć lat temu organizatorzy zrezygnowali z działań, które są niekomfortowe i wręcz niebezpieczne dla zwierząt. Znakomitym zastępstwem będzie widowisko fire show, które tym razem zaprezentują artyści z grupy Astral. To będzie znakomite podsumowanie orkiestrowego grania w Chełmie. Spektakl rozpocznie się około godz. 20:00 na pl. Łuczkowskiego.

Skip to content