Home ZAPORA – nigdy się nie poddamy

ZAPORA – nigdy się nie poddamy

by it_chelm
View Calendar
2022-03-14 11:00 - 12:00
Chełmski Dom Kultury
Address: Pl.Tysiąclecia 1

Chełmski Dom Kultury zaprasza na spektakl historyczny pt. „Zapora. Nigdy się nie poddamy” przedstawiający postać jednego z najbardziej zasłużonych Żołnierzy Niezłomnych, majora Hieronima Dekutowskiego, ps. Zapora.

Spektakl adresowany jest w szczególności do młodzieży i w sposób przystępny opowiada trudną historię dowódcy Zaporczyków. Wykorzystanie nowoczesnych środków wyrazu, bliskich młodemu odbiorcy, sprawie, że opowieść ucieka od oczywistej dydaktyki i moralizatorstwa.

Spektaklowy Zapora to nie tylko wielki patriota, zapomniany bohater, dowódca oddziału, Cichociemny ale przede wszystkim człowiek z krwi i kości. Wydarzeniom scenicznym towarzyszy atrakcyjna oprawa multimedialna oraz muzyka oparta na współczesnych, gitarowych aranżacjach pieśni patriotycznych, piosenek partyzanckich i przedwojennych szlagierów. Jesteśmy przekonani, że dla Państwa uczniów ta wizyta w teatrze będzie niezapomnianą lekcją historii. Spektakl adresowany jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Cena biletu dla grup zorganizowanych: 20 zł. Rezerwacje - Chełmski Dom Kultury, tel. 82 563 00 81. Data: 14 marca 2022 r. godzina: 9.00 i 11.00.

Skip to content